poniedziałek, 23 stycznia 2017

Usui Reiki Ryoho Gakkai - instrukcja praktyki

Usui Reiki Ryoho Gakkai

    

1. REIKI - kaligrafia (Gakku) jako symbol ochronny w tradycji Shinto odpowiadający przywołaniu ochronnej mocy anioła stróża czy ducha opiekuńczego. Pierwsza inicjacja (transformacja) jest wprowadzeniem w Kotodama (Intonowanie) słowa REIKI (czytanego w transkrypcji z języka japońskiego bardziej jak Lei Ki) oraz w sztukę jego kaligrafii i wizualizacji jako Kanji (znaku) ochronnego i spływu deszczu światła Energii Duszy. Prawidłowa kaligrafia i wymowa jest bardzo ważna dla rozwoju sztuki samouzdrawiania! Nauka kaligrafii oraz kotodama (intonacja) jest praktyką dla osób inicjowanych! Kanji Rei oznaczające Duszę lub Ducha (Jaźń) pisane jest tradycyjne 23 kreskami w japońskiej kaligrafii. Kanji Ki w starszej wersji służącej do kontemplacji zapisywane jest 10 kreskami, a niesie w sobie znaczenie Energii Duchowej, Siły Życia. Każdy japoński, autentyczny Nauczyciel (Sensei) Usui Reiki Ryoho (w skrócie Reiho, Duchowe Leczenie) potrafi dokładnie nauczyć kaligrafii symbolu Rei Ki złożonego łącznie z 33 kresek oraz objaśni głębiej ukryte w nim wewnętrzne symbole i znaczenia.

2. HARAGEI - głębokie dolnobrzuszne oddychanie ze skupieniem w Tan-Den, w pojedynczym punkcie w dole brzucha (Hara). Oddychanie wazowe opierające się o podbrzusze, oddech pogłębiony, powolny i spokojny. Oczyszczające oddychanie dolnobrzuszne (Misogi) jest podstawowym sposobem przygotowania się do samoleczenia metodami Usui Reiki. Jest uzdrawiające i odtruwające oraganizm.

3. GOKAI MEIJI - Pięć Zasad Cesarskich (Królewskich) obejmujących podstawy praktyki mentalnego samouzdrawiania w oparciu o zasady przypisania emocji i postaw (zachowań) do organów wewnętrznych według oryginalnej instrukcji Usui Sensei. Używa się pięć reguł czy zasad, które jeśli je praktycznie stosować pomagają wieść zdrowe i szczęśliwe życie, ponieważ harmonizują pięć elementów ożywiając ich wewnętrzny obieg energetyczny. Można je nazwać wskazaniami uzdrowicieli. W oryginale Mikao Usui polecał do kontemplacji zasady sformułowane przez Władcę Meiji. Oto jego oryginalna recepta aby poświęcić się Reiki: "Usiądź w ciszy i spokoju każdego poranka i każdego wieczoru, z dłońmi złożonymi w "Gassho" (dłonie złożone przed sercem na sposób modlitewny). Podążaj w rozważaniach za tymi wielkimi zasadami i pozostań w czystości i cichości. Pracuj w swoim sercu i działaj z głębi cichego miejsca wewnątrz siebie. Ażeby uczyć Reiki innych należy podążać za tymi pięcioma zasadami Cesarza Meiji i kontemplować je w swoim sercu. Powinno się je odmawiać każdego dnia, jeden raz rano i jeden raz wieczorem." 

KYO DAKE WA OKORU NA, SHIN PAI Su NA

(Dziś jedynie nie złość się, nie martw się)

KAN SHA SHiTE, NARIWAI O HAGAME

(Zachowuj wdzięczność, pracuj(ąc) solidnie)

HITO NI SHIN SETSu NI

(Bądź uprzejmy/ą dla ludzi)

(To są właśnie afirmacje czy wskazania Cesarza Meiji polecane do praktyki recytacji w Usui Reiki) Tyle by było o oryginalnej praktyce podstawowej dla osób po pierwszej inicjacji Reiki. 

4. IYASHI-NO-TE - przykładanie dłoni czy nakładanie rąk opiera się oryginalnie o siedem podstawowych pozycji przykładania dłoni (Shichi No Iyashi No Te). Jest to zabieg służący autoregulacji oraz uwrażliwieniu na działanie KI. Siedem pozycji odświeża i wymienia Ki (Bioenergię) w całym ciele człowieka. W metodzie siedmiu pozycji, trzy przyłożenia obejmują głowę, kolejne dwa przód tułowia, zaś dwa ostatnie plecy. Ćwiczy się siedząc w siadzie klęcznym (Seiza) i odkładając dłonie na udach nad kolana po każdym przyłożeniu. Rozpoczynając każde z siedmiu przyłożeń mentalnie wyrażamy intencję: "Dla wyższego dobra tej osoby...". Praktyka skrócona obejmuje jedynie trzy pozycje przyłożenia na samej głowie. Zapamiętaj zasadę: "Tak jak ryba zaczyna psuć się od głowy, tak jej naprawianie (leczenie) także rozpoczyna się od głowy". Nakładanie rąk rozpoczyna się od przyłożenia dłoni tak, aby przykrywały twarz! Można też wprowadzić naukę metody klinicznej obejmującej 12 pozycji samoleczenia, oczywiście przechodząc już do kolejnego stopnia inicjacji, gdzie jest wymagana. 

5. KIHON SHISEI - podstawy skupiania i koncentracji. Obejmuje naukę prawidłowego siedzenia w Seiza czyli w siadzie japońskim, klęcznym, z dłońmi ułożonymi na udach, tuż nad kolanami oraz naukę wykonywania wszystkich podstawowych ćwiczeń w tej podstawowej dla rozwoju metod Usui Reiki pozycji. Częścią Kihon Shisei jest tak zwane Gassho (czyt. Gassio) polegające na złożeniu dłoni w pozycji modlitwy przed sercem (piersią) i delikatnie napierając dłonią na dłoń wzmaganie ciepła (gorąca) wewnętrznego w całym obszarze piersiowym, a w końcu i w całym ciele. Rozgrzanie ognia sercowego, ciepło dłoni to podstawowe oznaki uaktywnienia przepływu Ki. Adept (Otagi) powinien jak najczęściej uczestniczyć w zajęciach i spotkaniach Kręgu Uzdrawiania Wspólnoty Usui Reiki (Shuyokai) aby doskonalić i rozwijać otrzymaną lekcję oraz co najważniejsze przyjmować Sotsugyo Rei Ju czyli synchronizacje czy błogosławieństwa udzielane przez Nauczyciela (Sensei) na zakończenie każdego spotkania kręgu dla inicjowanych uczniów, adeptów systemu leczenia duchowego Usui Reiho. 

Opracowanie na podstawie nauk Kimiko Koyama Sensei, 6 prezydenta, Soke Usui Reiki Gakkai

Wszystkich zainteresowanych nauką japońskiego Usui Reiki zapraszamy na warsztaty


© Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: usui-reiki-gakkai.blogspot.com



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz