niedziela, 6 listopada 2016

Uzdrawianie - Usui Reiki - Bioterapia

Opis metod pierwszego poziomu inicjacji w systemie Usui Reiki nauczanym przez Japońskie Stowarzyszenie Usui Reiki (Nihon Reiki Kai) założonym przez Mikao Gyoho Usui w 1922r. z siedzibą w Tokyo. 

Pierwszy poziom inicjacji (transformacji) nazywany jest w oryginale Szóstym Wielkim Kręgiem (Poziomem), co po japońsku brzmi Dai-Roku-Tou. Metody tego poziomu przeznaczone są wyłącznie dla własnej praktyki inicjowanego czyli dla samoleczenia i mogą być prezentowane przez Nauczycieli (Sensei) na otwartych, publicznych spotkaniach. Najlepszym sposobem weryfikacji Nauczyciela (Sensei) jest fakt, iż potrafi nauczyć wszystkiego co zawarte jest w tym programie Usui Reiki. 

Kandydat musi nauczyć się siedzieć z wyprostowanymi plecami w siadzie klęcznym, co zwane jest Seiza. Dłonie spoczywają swobodnie na udach tuż nad kolanami, oddech jest powolny i spokojny a całe ciało naturalnie odprężone. Dobre, głębokie, powolne i spokojne, oddychanie dolnobrzuszne (Haragei, Misogi) to podstawa zajmowania się uzdrowicielską terapią Usui Reiki. Uczy się w tej pozycji wizualizowania (wyobrażania) symbolu nazwy systemu (Rei-Ki), który służy na pierwszych czterech poziomach inicjacyjnych do natychmiastowego połączenia się ze Źródłem Energii Reiki zwanym z japońska Sonten. Uczeń uczy się także skupiania i wzmagania ciepła wewnętrznego, a szczególnie ciepła rąk poprzez izometryczne ćwiczenie rozgrzewania z dłońmi złożonymi w Gassho (czyt. Gassio) przed sercem (mostkiem), który to obszar z japońska zwany jest Kokoro. Dodatkowe ćwiczenia wzbudzania Ki (energii duchowej, bioenergii) polegające na wstrząsaniu dłońmi (Tai-So) wprowadzane są zwykle jako uzupełnienie metody nakładania rąk. 

Pierwsza inicjacja w systemie Reiki opiera się na praktykowaniu pięciu wskazań cesarskich służących synchronizacji organów w kolejności pięciu elementów (żywiołów). Należy przestrzegać regularnej codziennej praktyki pięciu wskazań (Gokyo Meiji) o poranku i wieczorem. Każdy kto chce rozwijać autentyczne japońskie Reiki i przyjmuje inicjację, rozumie się podejmuje obligację wypełniania tej metody samoregulacji nazwanej przez Mikao Usui "Tajemną Metodą Przywoływania Błogosławieństw dla leczenia ciała duszy i umysłu". Wzmaga się równowaga wewnętrzna oraz wola kontynuowania praktyki metody terapii systemu Usui. Jeden z bardzo dosłownych przekładów pięciu zasad wyraża je w następującej postaci: "Dziś jedynie złości NIE!; zmartwieniom NIE!; zachowuj wdzięczność, pracuj(ąc) solidnie!; ludziom okazuj uprzejmość!!!" Shichi-No-Iyashi-No-Te - nakładanie rąk obejmuje podstawową metodę siedmiu pozycji samoleczenia, której uczymy się normalnie w pozycji Seiza. 

Z ważnych rzeczy, ćwiczenia Rei-Ki wykonuje się w jak najgłębszej ciszy, nie prowadzi się żadnych rozmów ani nie używa żadnych środków audiowizualnych. Ciche i spokojne miejsce jest idealne do wykonywania ćwiczeń Reiki. Cisza jest idealnym przewodem dla sił uzdrawiania. Przykładanie rąk rozpoczyna się z pozycji początkowej na udach, kładąc najpierw jedną a po niej drugą rękę na odpowiednie miejsce. Po kilkuminutowym przyłożeniu (standardowo poleca się czas około 3 minut jako minimum-optimum) odkładamy dłonie w kolejności z powrotem na uda i odpoczywamy w tej pozycji, aż wszelkie wrażenia energetyczne rozładują się. W czasie przykładania dłoni palce dłoni są zwarte, połączone ze sobą i rozluźnione, czego dosyć często trzeba się dobrze nauczyć. W razie wystąpienia napięć bądź zdrętwień dłoni w czasie przyłożenia na obszar absorbcji Ki wytrzepujemy dłoń stanowczo w kierunku ziemi. Przykładanie rąk w Usui Reiki zawsze rozpoczyna się od pozycji na głowie. 

Oprócz metody siedmiu pozycji możemy nauczyć już w tym stopniu metody klinicznej obejmującej 12 pozycji przyłożenia rąk. Skrócona sesja przykładania rąk obejmuje 3 standardowe pozycje na głowie oraz obszar bezpośrednio nad chorym miejscem! Rozwinięcie metody klinicznej obejmuje także elementy masażu wibracyjnego (So-Ho lub Taisoho), oklepywania oraz ugniatania i rozcierania jakie znane są pod ogólną nazwą Do-In. Z ważnych rzeczy należy nadmienić, że program nauczania Usui Reiki jest zunifikowany i na każdym z ośmiu stopni inicjacji wszyscy autentyczni Nauczyciele (Sensei) prezentują ten sam materiał oraz takie same ćwiczenia, które przekazywane są nowicjuszom rozpoczynającym naukę i praktykę tego wewnętrznego qigongu leczniczego jakim jest Usui Reiki Ryoho. Pierwsze dwa stopnie inicjacji w Usui Reiki obejmują materiał samouzdrawiania, tak że w stopniu pierwszym mamy podstawy Systemu (Ryoho), a w stopniu drugim są one maksymalnie poszerzone. 

W ten sposób zainteresowany otrzymuje wszystkie niezbędne metody i ćwiczenia jakie może rozwijać samodzielnie i sprawdzać na sobie aby sztukę leczenia duchowego doprowadzić w końcu do perfekcji i móc ją aplikować dla innych (a to dopiero w stopniu trzecim i czwartym). Wszystkie metody, w szczególności pięć wskazań oraz nakładanie dłoni należy po inicjacji przepraktykować przez okres minimalnego oczyszczania i autoregulacji jakim jest period 21 dni. Jest to warunek dla podjęcia następnej inicjacji i rozszerzenia zakresu stosowanych metod. Ponawia się to z nowymi metodami zawsze po kolejnej inicjacji oraz zawsze w przypadku, gdy ćwiczenia zdają się nie przynosić zamierzonych rezultatów. Wykonuj ćwiczenia periodycznie aż do skutku lub jeszcze lepiej ćwicz ciągle. Jeśli celem kandydata jest w ogólności nauka metody uzdrawiania oraz oczyszczania bioenergii (Ki) w tym w szczególności nauka leczenia dotykiem oraz pomagania w eliminacji fizycznych jak i psychicznych problemów, tedy można osobę przyjąć do systemu w charakterze nowicjusza (Shoshinsha) i rozpocząć naukę oraz inicjacyjne synchronizacje ze Źródłem Reiki. Pierwsza transformacja inicjacyjna przyjmuje kierunek ku uwolnieniu z więzów żywiołów i skandh oraz ich pułapki bólu oraz cierpienia ziemskiej egzystencji aż żywioły (pięć elementów) i skandhy stają się wypróżnione (puste) czyli wolne od wytwarzania bólu i cierpienia. 

Można powiedzieć bardziej prosto, że jest to wzmocnienie woli (wiary) ku uwolnieniu od cierpienia, wzmocnienie wiary w uzdrowienie. Zaprzestanie działań negatywnych (powodujących chorobę, ból) oraz swoboda płynięcia w czasie, otwarcie ku przyszłości także jest wskazane. Ostateczny cel systemu Usui Reiki zdefiniowany jest jako ANSHIN RYTSU MEI - stan oświeconego wyciszenia, całkowitego spokoju wewnętrznego oraz wiedzy o tym co robić w swoim życiu, tak że nie przynosi znużenia (stresu). Jest to stan docelowy w rozwoju uzdrowiciela Reiki. Celem życia człowieczego jest stan całkowitego wyciszenia w którym znamy sami siebie, tak że wiemy co robić i nic co w życiu robimy nie nudzi nas ani nie męczy. Spokojne życie bez znużenia. Trochę wiedzy o samym Mikao Usui, jego biografii i osiągnięciu Oświecenia (Satori) oraz podstawach i historii leczniczych systemów japońskiego Qigung (chińskiej medycyny tradycyjnej) czyli Ki-Ko także należy w tym stopniu przekazać. 

Zapraszamy także na warsztaty, gdzie można nauczyć się metody ReiKi



© Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: usui-reiki-gakkai.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz